Porysowany kołowrotek TRIXIE

Jak usunąć zarysowania na kołowrotku

2014-12-01T19:11:29+00:00

Nasz kołowrotek jest estetycznie wykonany ale z czasem zaczynają się na nim pojawiać matowe powierzchnie i drobne zarysowania. Kołowrotek niszczy sam pupil jak i my sami, nie stosując wkładek. Ten niemal główny element wyposażenia każdego terrarium dla jeża pigmejskiego traci blask i zaczyna straszyć.

Co zrobić żeby znów wyglądał jak nowy?

Można zakupić nowy egzemplarz lub usunąć zarysowania. Ten drugi sposób jest zdecydowanie mniej kosztowny. Wystarczy matowe powierzchnie wypolerować używając pasty polerskiej do karoserii samochodowych. Pasta sprzedawana jest w niewielkich tubkach w każdym sklepie motoryzacyjnym. Cena pasty polerskiej to około 3-4 złote. Pasty są dostępne w trzech poziomach ścierności. Do niewielkich zmatowień można użyć wersji wykańczającej. Niewielką ilość nakładamy na wilgotną ściereczkę (najlepiej sprawdza się bawełniana) i polerujemy porysowane miejsca.

Pasta polerska

Cały zabieg nie trwa dłużej niż 20-30 minut (w zależności od stopnia zmatowienia). Potem możemy się znów cieszyć estetycznie wyglądającym kołowrotkiem, który jest znacznie prostszy w utrzymaniu czystości.